آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای اجرایی طرح ایران مهارت

حمیدرضا رستمی، در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در دبیرستان شکرایی اراک ضمن تشریح طرح ایران مهارت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: در راستای سیاسیت های اقتصاد مقاومتی و پیروز منویات مقام معظم رهبری بر لزوم تحول در نظام آموزش رسمی و تاکید ریاست جمهور در خصوص توسعه اموزش های مهارتی تفاهم نامه ای مابین آموزش فنی و حرفه ای و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسید.

 معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی افزود: این طرح در راستای اجرای دوره های آموزش کوتاه مدت ویژه دانش آموزان دوره متوسطه اول که در حال اجرا است و استان مرکزی جزء استان های پایلوت در کشور بدر راستای اجرای این طرح است.

 وی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت با همکاری آموزشگاه های آزاد اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی خبر داد و گفت: این دوره های ویژه کوتاه مدت 20 ساعته در قالب 250 مهارت در دبیرستان ها و هنرستان ها اجرا کردیم که بسیار موثر و مثبت بوده است.

 این مقام مسئول با بیان اینکه این نمایشگاه از دستاوردها و دست ساخت های دانش آموزان شرکت کننده در دوره های 20 ساعته آموزشی است، بیان کرد:این نمایشگاه در راستای تشویق دانش آموزان و ترغیب آنان به سمت آموزش های مهارتی دایر شده است.

 رستمی با بیان اینکه این نمایشگاه به مدت دو روز در دبیرستان شکرایی شهر اراک دایر است، خاطر نشان کرد: علاقمندان می توانند برای دریافت آموزش های مهارتی کاملتر به 25 مرکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان مراجعه و مهارت های آموزشی خود را افزایش دهند.

 وی اضافه کرد: در 11 شهرستان سطح استان 36 قرار داد آموزشی منعقد شده و جمعا 10 هزار 879 نفر دانش آموز در این طرح شرکت کردند و مجموعا 238 هزار و 188 نفر ساعت آموزش در 250 حرفه آموزشی ارایه شده است.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :309593