آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

استاندار مرکزی: راه اندازی بازارچه تولیدات مشاغل خانگی در استان ضروری است
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی،

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برنامه ها در راستای اجرای ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر کسب و کار و ایجاد مکان‌های مناسب برای دسترسی واحدهای کوچک و مشاغل خانگی به بازار فروش در استان باید قوی دیده شودو متولیان موظف هستند در این حوزه باتقسیم بندی وظایف راهکاری عملیاتی در ایجاد بازارچه‌ها ارایه دهند.

وی ادامه داد: ایجاد بازارچه‌های فروش تولیدات مشاغل خانگی نقش مهمی در افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان دارد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، اداره کل تأمین اجتماعی و اتاق اصناف استان باید با تقسیم بندی کارها گزارشی از نحوه ایجاد این بازارچه‌ها در نشست بعدی کارگروه تخصصی اشتغال استان ارایه دهند.

آقازاده گفت: استان مرکزی با وجود تلاش و اقدامات مناسب دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در برخی حوزه‌ها از جمله پرداخت تسهیلات به نهادهای حمایتی در حد انتظار نبوده است.

وی ادامه داد: می طلبد در نشستی با حضور اداره کل بهزیستی استان مرکزی و بانک‌ها این مهم مورد بررسی قرار گرفته و زمینه رفع مشکلات فراهم شود.
در ادامه این نشست مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: اصناف و واحدهای اقتصادی سال گذشته مشکلاتی در زمینه بیمه این افراد داشتند که امسال حل شده است.

شاه محمدی افزود: مهارت آموزی به ۸۰۵ نفر امسال برای اداره کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان مرکزی تعهد شده است که تا کنون ۱۱۲ نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :322293