آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

آموزش ها باید اثر بخشی خود را در میدان های تولید و محیط واقعی کار نشان دهند
مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی:
آموزش ها باید اثر بخشی خود را در میدان های تولید و محیط واقعی کار نشان دهند
در حاشیه بازدید از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی که به مناسبت ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای انجام شد، ضمن تقدیر از فعالیت های گسترده خانواده آموزش فنی و حرفه ای گفت: حمایت از فعالیت ها و آموزش های فنی و حرفه ای وظیفه همگانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی به نقل از خبرگزاری شبستان از اراک، سید «مهدی مقدسی» (چهارشنبه۹ مرداد) در حاشیه بازدید از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی که به مناسبت ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای انجام شد، ضمن تقدیر از فعالیت های گسترده خانواده آموزش فنی و حرفه ای گفت: حمایت از فعالیت ها و آموزش های فنی و حرفه ای وظیفه همگانی است.

 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: شما عزیزان علی رقم کمبود منابع و مشکلات اقتصادی در راستای مهارت آموزی و آموزش مهارت های حرفه ای تلاش می کنید تا اثر بخشی بیشتری داشته باشید.

 

وی با تاکید بر اینکه باید بیش از پیش به توسعه فرهنگ مهارت آموزی بپردازیم، افزود: حرفه آموزی و مهارت آموزی  به عنوان یک ضرورت در جامعه  فرهنگ کار ما هنوز هم جا نیفتاده است مگر اینکه مجبور باشند.

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: موضوع حرف آموزی باید از دوران پایه در مدارس صورت بگیرد، چرا که آموزش ها اگر از دوران پایه و جهت دار باشد افراد از کودکی آینده خود را می توانند تصور کنند و در آن مسیر حرکت کنند.

 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما اگر بخواهیم کشور را  نجات دهیم باید فرهنگ آموزش و مهارت کاربردی را در جامعه ترویج دهیم فرهنگ آموزشی که اثر بخشی آن را در میدان های تولید و محیط واقعی کار نشان داده است.

 

مقدسی با بیان اینکه به روز رسانی دانش و مهارت افراد در دنیای امروز یک ضرورت است، خاطر نشان کرد: به روز رسانی تجهیزات و دانش مربیانبرای مهارت آموزی کارآمد یک موضوع مهم است.

 

وی با تاکید بر اینکه ایجاد رضایت و انگیزه برای کارکنان و مربیان فنی و حرفه ای باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: مسئولان باید در این راستا تلاش کرده و به این مهم دقت داشته باشند یکی از سازمان های که باید به شدت مورد حمایت قرار گیرد و نیروهای آن دغدغه معیشت و ... را نداشته باشند فنی و حرفه است.

 

این مقام مسئول ارائه خدمات مطلوب برای مردم را نیازمند مهارت های به روز رسانی شده دانست و بیان کرد: امروز دنیا دنیای پیشرفت تکنولوژی است و همه باید در تلاش برای به روز کردن اطلاعات و مهارت خود باشند.

 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بر همکاری بین بخشی در سازمان ها، ادارات و دستگاه های اجرایی برای مهارت آموزی به عنوان یک اولویت تاکید کرد و گفت: با این همدلی و همکاری باید تجهیزات و امکانات و آموزش ها به روز باشد.

 

وی بر حمایت از فنی و حرفه ای برای تقویت نیروی انسانی، جایگاه، تجهیزات نیروی انسانی توسط نمایندگان تاکید کرد و گفت: این مهم باید در دستور کار قرار گیرد تا بتواینم آموزش های فنی و حرفه ای را بیش از پیش در جامعه نهادینه کنیم.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :321798