آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: در حوزه مهارت آموزی با فقر پژوهشی مواجه هستیم/ نیاز کشور به مؤسسه پژوهشی در حوزه مهارت آموزی انکار ناپذیر است
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی و به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،

دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست بررسی چالش ها و راهکارهای ارتباط آموزش و صنعت در برنامه درسی آموزش فنی و حرفه ای که بیست و ششم آذر ماه جاری در محل این سازمان برگزار شد، ضمن تبریک هفته پژوهش گفت: در حوزه مهارت آموزی با فقر پژوهشی مواجه هستیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: از آنجائی که مؤسسه ای پژوهشی برای آموزش های مهارتی در کشور وجود ندارد، برای پاسخ به سؤالاتی از قبیل این که میانگین توان مهارتی نیروی کار در کشور و استان های مختلف چقدر است؟ بنگاه های اقتصادی در چه حوزه هایی با کمبود مهارت مواجه هستند؟ کمبود مهارت چه میزان از عدم توفیق کسب و کارها در کشور ما را توضیح می دهد؟ دورنما و آینده مشاغل و حرف کنونی در کشور چیست؟ و ... فاقد اطلاعات قابل اعتماد هستیم. 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: نیاز کشور به مؤسسه و یا مؤسسات مطالعاتی که به طور ویژه و اختصاصی موضوع مهارت آموزی را بکاوند و یافته های علمی آنان تکیه گاهی برای سیاستگذاری و تصمیم گیری در این حوزه باشد، یک ضرورت انکار ناپذیر است.

دکتر پاک سرشت گفت: در غیاب چنین مطالعات و بررسی هایی، تصمیم هایی که باید در حوزه مهارت آموزی کشور بگیریم به طور طبیعی بر استنباط ها، برداشت ها، تجارب و اندیشه های شخصی تصمیم سازان و تصمیم گیران بنا خواهد شد و بدیهی است بنیان مستحکم و قابل اتکایی برای ارتقای اثربخش و پایدار مهارت آموزی در کشور نیست.

وی افزود: بخشی از کاستی های در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای مربوط به عرصه پژوهش هاست و امیدوارم که مناسبت ها از قبیل هفته پژوهش شرایطی را فراهم کند تا راه حل هایی برای رفع خلاء پژوهش های سیاستی ارائه شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: اکنون که حوزه مهارت آموزی به واسطه ی ابلاغ قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی در آستانه یک تحول نهادی از حیث هماهنگی در سیاستگذاری و همکاری ذینفعان قرار گرفته است، امیدوارم که شاهد اقدامات مؤثری درحوزه پژوهش های مهارتی در کشور باشیم.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: بخش مهمی از سؤالات و چالش های فراروی آموزش های مهارتی باید توسط حوزه پژوهش این سازمان پاسخ داده شود.

دکتر پاک سرشت گفت: حوزه پژوهش سازمان با همراهی همکاران به کانون مطالعات آموزش های مهارتی تبدیل شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر تصمیمی که از مسیر پژوهش اتفاق بیفتد محکم و قابل دفاع است.

وی در پایان از تلاشگران و کاوشگران عرصه مهارت آموزی به ویژه پژوهشگران مهارتی تقدیرکرد.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :325812